بهترین جشنواره های تقویت ذهن و بدن در سال ۲۰۱۸

هر ساله جشنواره‌های متعددی برای تقویت ذهن، بدن و روح انسان در سراسر دنیا برگزار می‌شود. با پنج مورد از بهترین جشنواره‌های یوگا و تقویت ذهن و بدن در سال ۲۰۱۸ آشنا شوید.

بهترین جشنواره های تقویت ذهن و بدن در سال ۲۰۱۸

آرامش چیزی است که کمبود آن در دنیای پرمشغله و پراسترس امروزی به خوبی احساس می‌شود. اگر به دنبال تکنیک‌های آرامش بخش هستید، در این جشنواره‌ها می‌توانید کمی آرامش به بدن خود بازگردانید و بدن خود را مجدداً تنظیم کنید. در این جشنواره‌ها کلاس‌های یوگا، درمان‌های آبگرم، غذای سالم و موسیقی زنده برگزار می‌شود.

سال گذشته در جشنواره Soul Circus, Cotswolds کلاس یوگا، پیلاتس و موسیقی زنده برگزار شد. همچنین غذاهای سالم توسط کشاورزان محلی تهیه شد و برنامه‌هایی برای تحریک ذهن و تقویت اندیشه برگزار شد.

در این جشنواره، کلاس‌های یوگا به صورت هوازی و همچنین با چشم بسته، کارگاه‌های آموزشی با محوریت علم، شادی و حمام‌های آب گرم با رویکردهای درمانی، برگزار می‌شود. این جشنواره در منطقه زیبای Elmore Court در نزدیکی گلاستر برگزار می‌شود. باغ‌ها و جنگل‌ها با نور تزئین می‌شوند و جشن‌های شبانه برگزار می‌کنند. این جشنواره از ۱۷ تا ۱۹ آگوست برگزار می‌شود و بلیت آن ۱۸۹ یورو است.

دوره گاستین در اتریش از ۲۵ می تا ۳ ژوئن با هدف تنفس و یوگا در کوه‌های بهاره برگزار می‌شود. امسال دومین سال این جشنواره است. این جشنواره یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای یوگا در اروپا است و با حضور ۴۰ معلم راهنما در ۳۰۰ جلسه برگزار می‌شود. بسیاری از این جلسه‌ها به زبان انگلیسی هستند و در کنار رودها، آبشار و دریاچه‌ها یا در امتداد کوه‌ها برگزار می‌شوند.

افرادی که با هدف یوگا به این منطقه سفر می‌کنند، در خانه‌های مهمان یا هتل‌های چهار ستاره اقامت می‌کنند. این منطقه به دلیل دریاچه‌های آب گرم بهاری معروف شده است و برای یک آب‌تنی بعد از کلاس بسیار مناسب است. در این منطقه رویدادهای پاییزی نیز، همراه با کلاس‌های رقص، آواز و کلاس‌های آشپزی برگزار می‌شود. هزینه آن ۱۹۸ یورو است.

این جشنواره با شعار «Where retreat meets festival» و با هدف یک جشن شاد و سلامت‌محور، از سال ۲۰۱۷ در یک محیط زیبا در اطراف پارک Stansted برگزار می‌شود. در آنجا موزیک، کلاس‌ها و کارگاه‌های یوگا، درمان‌های آب گرم، برگزار می‌شود. بازی‌های مختلف، صنایع دستی و کلاس‌های ویژه برای کودکان نیز وجود دارد. این فستیوال از تاریخ ۱۰ تا ۱۲ آگوست ۲۰۱۸ برگزار می‌شود و قیمت بلیت‌ها از ۱۲۵ یورو آغاز می‌شود.

Envision یک فستیوال سلامت چهار روزه است که در ساحل کاستاریکا برگزار می‌شود و جنگل‌های بارانی آن فضایی دراماتیک دارند. به یوگا توجه زیادی می‌کنند و به آن اهمیت زیادی می‌دهند. کلاس‌های مختلف یوگا، همه روزه توسط معلمان برتر از سراسر جهان برگزار می‌شود. کارگاه‌های آموزشی در هر موضوعی از درمان‌های طبیعی گرفته تا درمان‌های گیاهی و طالع بینی برگزار می‌شود. موسیقی نیز طی ۴ مرحله توسط ترانه‌سراها و گروهای مختلف هنری برگزار می‌شود. تورهای قبل و بعد از جشنواره نیز در دسترس هستند که زیبایی‌های این کشور باشکوه را برای شما نمایش می‌دهند.

اولین جشنواره Wanderlust در سال ۲۰۰۹ در ایالت Squaw Valley در ایالت کالیفرنیا برگزار شد. این جشنواره، یوگا و مدیتیشن را با رهبری معلمان مشهور، همراه با موسیقی زنده و فعالیت در فضای باز (از موج سواری تا پیاده‌روی) برگزار می‌کند. در سال جاری، ۹ فستیوال چهار روزه، عمدتاً در آمریکای شمالی (از اوآهو در هاوایی، در ماه مارس تا ویستلر، کانادا در ماه اوت)، اما بیشتر در مکزیک و نیوزیلند و همچنین رویدادهای یک‌روزه مختلف برگزار می‌شود. بلیت‌ها از ۵۲۰ دلار برای واندرلاست اوآهو (از ۱ تا ۴ مارس) آغاز می‌شود.

 

منبع : کجارو