مراکز خرید ایروان، مرکز اجناس و سوغاتی های رنگارنگ

خرید کردن از جمله کارهای خوشایندی است که گردشگران بدون شک در هر شهری که باشند انجام می‌دهند. ایروان به‌عنوان شهری گردشگرپذیر، گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند، در نتیجه بازارهای شلوغی باید داشته باشد.

مراکز خرید ایروان، مرکز اجناس و سوغاتی های رنگارنگ

ایروان، پایتخت ارمنستان، یکی از پرطرفدارین مقاصد گردشگری خارجی در ایران است. مراکز خرید ایروان زیاد نیستند؛ اما بهتر است قبل از سفر با تور ایروان، با مراکز خرید آن آشنا شوید تا بتوانید برای عزیزان‌تان سوغاتی و یادگاری بخرید.

ورنیساژ یک بازار فضای باز در ایروان است که بین خیابان‌های هانراپتوتیان و خانجیان قرار گرفته است. این بازار یک بازار فضای باز است که تنها آخر هفته‌ها پذیرای خریداران است. در این بازار صنایع دستی از جمله هنرهای چوبی، فرش‌های دست‌بافت، جواهرات و غیره به فروش می‌رسد.

دالما گاردن مرکز خریدی است که در نزدیکی تپه زیزرناکابرت قرار دارد. این مرکز اولین مرکز خریدی است که در ارمنستان افتتاح شد. در این فروشگاه مارک‌های معروفی چون لویز، زارا، مارکس اند اسپنسر، تاپ‌شاپ، پول اند بیر، و غیره را می‌توانید بیابید. این فروشگاه فروشنده اجناسی چون لباس زنانه، مردانه و بچگانه، جواهرات، لوازم آرایش، وسایل الکترونیکی و غیره است. علاوه بر این مغازه‌های باب روز و زیبا هرگاه خسته شدید، می‌توانید به سینما یا بولینگ که در همین مرکز قرار دارد بروید. پیشنهاد می‌شود حتما سری به رستوران‌های این مرکز نیز بزنید. انواع غذاها، فست ‌فودها و دسرها در این رستوران‌ها سرو می‌شود.

مرکز خرید مترونوم یکی از معروف‌ترین فروشگاه‌های ایروان است که در خیابان ایساهاکیان قرار دارد. این فروشگاه به همان اندازه که مکان مناسبی است برای خریدن هر آنچه می‌خواهید، مکانی بسیار عالی برای تفریح و گذراندن اوقات است. عکس‌های زیر گویای این حقیقت هستند.

تشیر استریت شاپینگ گالری یکی از بهترین مراکز خرید شهر محسوب می‌شود، جایی که در آن حدود ۷۰ مغازه مختلف، کافه‌ها، و مرکز نگهداری از کودکان وجود دارد. در واقع مرکز خرید تاشیر استریت که دارای بوتیک‌هایی با برندهای معروف است، پدیده‌ای نو و جدید در ارمنستان محسوب می‌شود. البته باید خاطر نشان کرد که قیمت اجناس این فروشگاه گران هستند. این فروشگاه در زیر خیابان نورث اونیو (North Avenue) قرار دارد. نورث اونیو خیابان اصلی پیاده‌روی شهر است. تاشیر استریت گالری، ۶ ورودی دارد که همگی در خیابان نورث بوده و افراد می‌توانند به وسیله آسانسور یا پله برقی وارد آن شوند. پایین‌تر از سطح فروشگاه، پارکینگ وجود دارد که حدود ۲۰۰ ماشین را در خود جای می‌دهد. مغازه‌های این فروشگاه شامل پوشاک، عطر، جواهرات، کالاهای الکترونیکی و کافه هستند. ساعت کار این مکان: از ۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰.

 

منبع : کجارو