پیشنهاد مورینیو به امری برای بهره بردن حداکثری از توانایی‌های اوبامیانگ، لاکازت و نیکولاس پپه

آقای خاص به بررسی تاکتیک‌هایی پرداخته است که آرسنال می‌تواند به لطف خط میانی و حمله توانمند خود اجرا کند.

طرفداری- به اعتقاد ژوزه مورینیو، اونای امری باید جهت بهره بردن از حداکثر توان هجومی تیمش، با چینش متفاوتی بازی کند.

به نقل از FFT، روز گذشته در دربی شمال لندن، پیر امریک اوبامیانگ، الکساندر لاکازت و نیکولاس پپه مثلث هجومی توپچی‌ها را تشکیل می‌دادند. مورینیو می‌گوید به کار گرفتن یک بازیکن شماره ۱۰ در پشت این سه بازیکن (همچون اتفاقی که در نیمه دوم بازی با تاتنهام افتاد) می‌تواند بر میزان خلاقیت آن‌ها بیافزاید.

به نظرم آن‌ها بازیکنان خیلی خوبی هستند و در حالت عادی باید هر سه نفر کنار هم در زمین حضور داشته باشند. فکر می‌کنم اوبامیانگ بازی کردن در مرکز خط حمله را ترجیح دهد زیرا حس می‌کند در آنجا شانس بیشتری برای گلزنی دارد. اما شاید در سمت چپ هم بتواند به همان اندازه گلزنی کند. کاری که روبرتو فیرمینو در لیورپول انجام می‌دهد این است که عقب می‌آید تا سادیو مانه و محمد صلاح از گوشه‌ها نفوذ کنند. می‌توانم تصور کنم اگر اوبامیانگ در سمت چپ خط حمله لیورپول بازی کند، گل‌های زیادی به ثمر می‌رساند. در آرسنال، لاکازت آن قابلیت را ندارد ولی آن‌ها دو گزینه دارند. گزینه اول این است به جای آن که همچون بازی امروز سه هافبک خطی داشته باشند، همچون بیست دقیقه پایانی مسابقه دو هافبک دفاعی به کار بگیرند و کسی در پست شماره ۱۰ به تغذیه مهاجمان بپردازد تا نیازی به عقب آمدن لاکازت نباشد.

مورینیو در ادامه اضافه کرد:

گزینه محتمل دیگر این است که پپه از سمت راست به سمت مرکز زمین مایل شود. امروزه تیم‌های زیادی با خط دفاعی چهار نفره بازی می‌کنند ولی در اصل سه بازیکن به دفاع می‌پردازند و مثلا یک مدافع راست تقریبا نقش یک وینگر را ایفا می‌کند تا وینگر آن سمت بتواند در عرض حرکت کند. پس اگر پپه در عرض بازی کند، می‌تواند فضای بیشتری برای لاکازت فراهم کند و کاری را انجام دهد که (متئو) گوندوزی روی آخرین گل (گل اوبامیانگ) انجام داد. پپه می‌تواند با پای چپ خود پس از حرکت در عرض، توپ را به لاکازت برساند. پس آن‌ها گزینه‌های زیادی در اختیار دارند. این سه بازیکن خیلی خوب هستند. آن‌ها روی نیمکت (هنریک) مخیتاریان، (مسوت) اوزیل و (دنی) سبایوس را داشتند که آن‌ها هم بازیکنانی هستند که می‌توانند چیزهایی به تیم عرضه کنند. به نظرم آن‌ها از میانه زمین تا خط حمله می‌توانند راهکارهای زیادی را به کار بگیرند.

منبع : طرفداری