هدست «هوشمند» با امکان اتصال به کامپیوتر و موبایل رونمایی شد

 اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی,هدست  هوشمند

شرکت کوالکام طی نمایشگاه Augmented World Expo، اقدام به معرفی یک هدست هوشمند با امکان اتصال به کامپیوتر و موبایل کرده است.
به گزارش فارس به نقل از انگجت، شرکت کوالکام طی نمایشگاه Augmented World Expo، اقدام به معرفی هدست Smart Viewer Reference Design کرده است.

کوالکام، شرکت فناوری و تجهیزات ارتباطی و مخابراتی آمریکایی است، که در ماه ژوئیه 1985 در سن دیگو، ایالات متحده آمریکا تأسیس شد و دفتر مرکزی آن نیز در این شهر قرار دارد.

این هدست قرار است مرجعی برای طراحی دیگر هدست‌ها با استفاده از چیپ کوالکام باشد؛ علاوه بر این ظاهراً هدست واقعیت مجازی کوالکام پتانسیل زیادی دارد.

هدست Smart Viewer Reference Design طوری طراحی شده تا از طریق تترینگ USB بار پردازشی را با یک تلفن هوشمند یا کامپیوتر تقسیم کند؛ علاوه بر این امکان انواع تعامل با اشیا از طریق ژست های حرکتی در محیط مجازی وجود دارد.

کوالکام امکان ردیابی چشم را نیز به این دستگاه جدید اضافه کرده است.

از قابلیت‌های دیگر این هدست پشتیبانی از کنترلرهای 6DoF، حالت کم مصرف مستقل برای استفاده‌های سبک مانند فیلم تماشا کردن، بازی کردن و غیره است.

هدست واقعیت مجازی کوالکام همچنین به یک صفحه نمایش با رزولوشن 2K برای هر چشم مجهز شده که دارای حداکثر نرخ رفرش 72 هرتزی هستند.

انتظار می‌رود هدست‌های مبتنی بر این طراحی در سال 2020 روانه بازار شوند.

منبع : بیتوته